Kredyt pozabankowy i ich rodzaje w 2021 roku

Kredyt pozabankowy, czyli jak zyskać szybką gotówkę przy minimum formalności

kredyty pozabankowe w 2021

 

Szukając sposobów na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na nagłe wydatki często kieruje się swoje kroki do banku. Jednak co w momencie, gdy ma się niekorzystną historię w BIK lub brak zdolności? Wówczas z pewnością nie jest łatwe uzyskanie kredytu w banku. Jednak na szczęście istnieją inne sposoby na szybką gotówkę. Warto zainteresować się kredytem pozabankowym - sprawdź, jakie formalności trzeba spełnić oraz czym charakteryzuje się ten rodzaj pożyczki.

Kredyt pozabankowy, czyli co?

Pożyczka pozabankowa to świetna alternatywa dla osób, które szukają szybkiego wsparcia finansowego. Charakteryzuje ją minimum formalności oraz stosunkowo wysokie prawdopodobieństwo otrzymania dodatkowych środków. Kredyt pozabankowy udzielany jest przez instytucje, które są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Można w nich wnioskować o kwotę, która zwykle wynosi od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Pożyczka pozabankowa online jest regulowana prawnie przez ustawę o kredycie konsumenckim oraz kodeks cywilny. Dzięki temu jest ona zdecydowanie prostsza do uzyskania, niż kredyt w banku. Te instytucje obowiązuje prawo bankowe, które narzuca wiele różnych skomplikowanych procedur. Przede wszystkim dotyczą one analizy zdolności kredytowej. Składając wniosek do banku, przy zadłużeniu oraz złej historii w BIK właściwie nie ma się szans na otrzymanie dodatkowych pieniędzy. W przypadku kredytu pozabankowego ten problem jest zdecydowanie mniejszy. 

Pożyczka pozabankowa - rodzaje

Kredyty pozabankowe krótkoterminowe są przyznawane z reguły na miesiąc, a kwota pożyczki wynosić może około kilku tysięcy złotych. Często spłacana jest ona jednorazowo, w określonym wcześniej terminie. Wśród ofert instytucji można znaleźć często ciekawe oferty promocyjne, które pozwalają na wzięcie pierwszej pożyczki za darmo i terminowe spłacenie jedynie pożyczonej kwoty. 

kredyty pozabankowe

W przypadku pożyczek pozabankowych długoterminowych, udzielane są one na dłuższy okres i można je spłacać w wygodnych ratach. To rozwiązanie kierowane jest do osób, które potrzebują większego zastrzyku gotówki. Spłata oraz suma pożyczki jest zbliżona do ofert bankowych, jednak sama procedura wygląda zdecydowanie prościej. Do wypełnienia formalności często wystarczy jedynie dowód osobisty. Najistotniejszymi korzyściami tego typu rozwiązania są przede wszystkim wydłużony okres spłaty (nawet do 60 miesięcy), rozłożenie zobowiązania na raty oraz możliwość otrzymania wyższej kwoty. Niestety - ta opcja nie jest dostępna dla osób zadłużonych, jednak kryteria dochodowe nie są tak wysokie, jak w przypadku kredytów bankowych. 

Jakie formalności trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt pozabankowy?

Firmy pożyczkowe zapewniają bardzo dużą elastyczność w zakresie przyznawania kredytów. Mogą się o niego ubiegać nawet emeryci, renciści i studenci. Istnieje kilka wymagań, jakie należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę pozabankową:

 

  • pełnoletność (w niektórych przypadkach może to być dopiero 24. rok życia);

  • ważny dowód osobisty;

  • adres e-mail i numer telefonu;

  • polskie konto bankowe;

  • stałe i regularne dochody, pochodzące nie tylko z umowy o pracę. Może to być również umowa o dzieło lub zlecenie.

kredyt poza bankowy

Szybka pożyczka pozabankowa online to możliwość otrzymania gotówki na swoje konto w ciągu kilkunastu minut. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, dzięki czemu jest to bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić podstawowe dane w formularzu, który następnie jest przetwarzany. Decyzja pojawia się błyskawicznie, na podstawie oceny zdolności oraz wiarygodności kredytowej. Firmy pożyczkowe opierają się o bazy dłużników, jednak nawet, jeśli ma się zaległości lub opóźnienia, to można liczyć na wsparcie finansowe. 

Dlaczego warto skorzystać z kredytu pozabankowego?

Pożyczka pozabankowa ma wiele zalet. Przede wszystkim charakteryzują się prostą, szybką i wygodną procedurą, w przeciwieństwie do banków. W większości przypadków nie trzeba dostarczać zaświadczenia o zarobkach lub zatrudnieniu. Co ważne, nie ma potrzeby także składać żadnej deklaracji o tym, na co przeznaczy się otrzymaną gotówkę. 

 

Wybierając kredyt pozabankowy ma się gwarancję nieprzekraczalnych kosztów oprocentowania. Warto tutaj wspomnieć o ustawie o kredycie konsumenckim, który konkretnie wskazuje maksymalną wysokość oprocentowania - nie może ono przekraczać dwukrotności odsetek ustawowych. 

Pożyczka pozabankowa - na co zwracać szczególną uwagę?

Przy korzystaniu z pożyczek pozabankowych warto zwrócić uwagę na całkowity ich koszt,  a nie tylko na wysokość oprocentowania. W kwotę wlicza się również prowizję, opłaty związane z przygotowaniem umowy i rozpatrzeniem wniosku oraz administracyjne, a także koszt zabezpieczenia pożyczki. Zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z umową, gdzie są uwzględnione wszystkie dodatkowe opłaty.

 

Składając wniosek o pożyczkę pozabankową należy również zwrócić uwagę na całkowitą kwotę do spłaty, RRSO, dodatkowe koszty oraz konsekwencje, jakie mogą pojawić się w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki. Dzięki temu będzie można uniknąć później nieprzyjemności. 

 

W trakcie podejmowania decyzji może się także pojawić pytanie, czy pożyczka tego typu jest bezpieczna. Kredyty pozabankowe działają na podstawie prawa konsumenckiego - dzięki temu można odstąpić od umowy lub przedterminowo spłacić zobowiązanie. Określa ono także maksymalne koszty oraz obowiązek informacyjny. Dodatkowym zabezpieczeniem jest również limit maksymalnego pozaodsetkowego kosztu pożyczki i opłat windykacyjnych. Instytucje pozabankowe są kontrolowane przez UOKiK, który monitoruje przestrzeganie umowy o kredycie konsumenckim. To wszystko wpływa pozytywnie na bezpieczne korzystanie z kredytów pozabankowych. 

 

Szukając alternatywnych dla kredytów bankowych rozwiązań na dodatkową gotówkę warto zainteresować się pożyczką pozabankową. Pozwala to otrzymanie środków w szybki, wygodny oraz bezpieczny sposób - dzięki temu z pewnością poradzisz sobie w chwilowej trudniejszej sytuacji życiowej lub przy nagłych, niespodziewanych kosztach.

Przeczytaj również nasze artykuły

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.4/5.0
Na podstawie: 46 opinii