Kredyt dla zadłużonych – jak uzyskać pomoc i wsparcie w trudnej sytuacji?

Kredyt dla zadłużonych - jak uzyskać pomoc i wsparcie w trudnej sytuacji? 

 

Osoby zadłużone mają przed sobą trudne zadanie do wykonania, czyli spłatę wszystkich swoich należności. Często pierwsze swe kroki kierują do banku, w którym mają nadzieję na kredyt dla zadłużonych. Niestety - praktycznie niemożliwe jest otrzymanie w ten sposób wsparcia finansowego, szczególnie, jeśli ma się złą historię w BIK. Na szczęście pożyczkę można uzyskać także w sektorach pozabankowych, które mają inne podejście do sprawdzania zdolności kredytowej.

Kredyt dla zadłużonych - czym jest?

Zobowiązania finansowe, brak umowy o pracę lub niskie zarobki to kwestie, które bardzo utrudniają otrzymanie kredytu w banku. Dodatkowy problem pojawia się w momencie, gdy nie ma się nieskazitelnej historii kredytowej i widnieje się w bazie dłużników. 

 

Każdy bank, przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu, sprawdza dokładnie status w BIK oraz zdolność. Negatywny wynik oznacza, że otrzymanie środków finansowych nie będzie możliwe. Warto wiedzieć, że samo słowo “kredyt” jest zarezerwowane wyłącznie dla banków - podlegają one prawu bankowemu, które zabrania udzielania kredytów osobom zadłużonym. Wynika to z obowiązujących regulacji prawnych, których celem jest utrzymanie stabilności sektora finansowego.

 

Z prawnego zatem punktu widzenia nie ma czegoś takiego jak kredyt dla zadłużonych - najczęściej używa się tutaj wyrażeń takich jak pożyczka dla zadłużonych lub kredyt pozabankowy. Udzielają ich firmy pożyczkowe, które swoją pomoc kierują do osób posiadających niespłacone zobowiązania, zalegających z opłatami lub wpisanych do rejestru dłużników. 

Pozabankowy kredyt dla zadłużonych - gdzie go uzyskać?

Firmy z sektora pozabankowego mogą udzielać pożyczek dla zadłużonych - wynika to ustawy o kredycie konsumenckim, który nie zabrania udzielania tego rodzaju formy wsparcia finansowego. Oferują one pożyczki bez BIK, czyli bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej, a także pozabankowe kredyty z komornikiem lub chwilówki dla zadłużonych. Co ważne, niektóre firmy oferują również odpowiednie propozycje dla osób, które mają nawet bardzo duże zaległości.

 

Jeśli zatem bank odmówił Ci udzielenia kredytu, nie masz zdolności kredytowej lub złą historię w BIK, to możesz ubiegać się o pożyczkę w sektorze pozabankowym. To doskonała opcja dla osób, które mają inne zobowiązania w postaci kredytów lub pożyczek i mają problem ze spłatą zobowiązań finansowych. Pozabankowy kredyt dla zadłużonych otrzymać mogą także osoby z zajęciem komorniczym lub windykacyjnym.

Pożyczka dla zadłużonych - bez sprawdzania BIK

Największą obawą dla osób zadłużonych i szukających pomocy finansowej w bankach i instytucjach pozabankowych jest oczywiście weryfikacja w BIK. Może ona niestety przekreślić szanse na otrzymanie kredytu. Do Biura Informacji Kredytowej można trafić przez brak terminowej spłaty zobowiązań - istotny tutaj jest przede wszystkim czas opóźnienia. W przypadku niewielkiego długu i zalegania ze spłatą do 30 dni, ma się jeszcze szansę na uzyskanie pomocy. Jednak gdy przekroczy się ten termin, pojawia się już dużo większy problem, a w wypadku 90 dni opóźnienia bankowy kredyt dla zadłużonych jest niemożliwy do otrzymania.

Kredyt dla zadłużonych

 

Jeśli zatem masz negatywną historię kredytową, możesz złożyć wniosek do firm z sektora pozabankowego, u których możliwe jest uzyskanie pożyczki dla zadłużonych bez BIK. Ocena zdolności będzie tam mniej restrykcyjna, niż w przypadku banków. Oczywiście - z uwagi na większe ryzyko dla tych instytucji, pozabankowy kredyt dla zadłużonych będzie nieco droższy.

Pozabankowy kredyt dla zadłużonych - zalety

Pożyczka dla osób, które posiadają zadłużenie, to szansa na uzyskanie środków finansowych w przypadku trudnej sytuacji życiowej. Korzystając  z tego typu pomocy można liczyć przede wszystkim na minimum formalności. Pomija się tutaj skomplikowane procedury bankowe, a do wypełnienia wniosku wystarczy często dowód osobisty i najważniejsze dane.

 

Kolejną istotną zaletą tego typu rozwiązania jest również szybki wpływ środków na konto, bez czekania kilku tygodni na odpowiedź z banku. W większości przypadków zajmuje to jedynie kilkanaście minut. 

 

W firmach finansowych oferowany jest także szeroki wybór pożyczek. Pozabankowy kredyt dla zadłużonych można uzyskać z komornikiem, bez BIK lub KRD. Można dobrze dopasować wybraną ofertę do swoich potrzeb oraz sytuacji finansowej.

 

Oczywiście największą zaletą jest brak weryfikacji w rejestrach dłużników. Mając negatywną historię kredytową i brak możliwości na uzyskanie kredytu w banku, pożyczka dla zadłużonych to najlepsze rozwiązanie, aby nie popaść w jeszcze większe kłopoty.

Jak uzyskać pozabankowy kredyt dla zadłużonych?kredyt dla zadluzonych

Aby otrzymać kredyt dla zadłużonych trzeba przejść odpowiednią procedurę. Jest ona jednak znacznie mniej skomplikowana, niż w przypadku banków. Firmy pozabankowe mają mniej restrykcyjne zasady i często są dostępne online. Aby otrzymać pożyczkę nie trzeba wówczas nawet wychodzić z domu. 

 

Procedura może się różnić od siebie, jednak najczęściej przebiega ona w kilku krokach:

  1. Wybranie oferty pożyczki dla zadłużonych.
  2. Określenie kwoty oraz czasu spłaty.
  3. Wypełnienie wniosku.
  4. Weryfikacja danych przez firmę pożyczkową.
  5. Decyzja.
  6. Przelanie środków na wskazane konto bankowe.

 

Jak widać proces ten jest szybszy, niż w banku - ma to niebagatelne znaczenie w przypadku dużego zadłużenia i konieczności szybkiego uzyskania środków finansowych.

Jak Nie Spłacam Chwilówek , Co Mi Grozi?

Pożyczka Od Osoby Prywatnej W 2021

Konsolidacja chwilówek za pomocą środków inwestora