Jak nie spłacam chwilówek , co mi grozi?

Jak nie spłacam chwilówek , co mi grozi?nie spłacam chwilówek

 

Powiedzmy, że jak nie spłacamy chwilówek, co nam grozi w takiej sytuacji. Powody niespłacania chwilówek są dość oczywiste, nie mamy środków, aby je spłacić lub po prostu spłacić. Zorientowaliśmy się, że spłacany dług nie maleje. Oczywiście to nie jest artykuł, jak nie spłacać chwilówek, chociaż i taki artykuł mógłby być przydatny. Oczywiście w żaden sposób nie zachęcamy do zaprzestania spłacania pożyczek.

Nie spłacam chwilówek - do 30dni opóźnienia

W zasadzie, jeśli mamy do 30 dni opóźnienia na chwilówkach, to cały czas jest szansa na dogadanie się z pożyczkodawcą. Ważne jest tu, aby możliwie wcześniej poinformować pożyczkodawcę o możliwych problemach ze spłatą. Oczywiście każda firma pożyczkowa ma swoją politykę i proszę rady traktować czysto teoretycznie, jednakże mamy duże doświadczenie i wiedzę bezpośrednio od naszych klientów. Ciekawostką może być to, że od naszego klienta dowiedzieliśmy się, iż bank podał go do windykacji po 15 dniach zwłoki. Podobno banki mają już tak naruszony budżet przez Covid 19, że nie czekają ani chwili ze ściągalnością należności. Wracając do chwilówek, najpierw próbujemy się dogadać, potem możemy wnioskować o przedłużenia spłaty lub wykupienia ubezpieczenia, które pozwoli nam odwlec spłatę.

Nie spłacam chwilówek ponad 60 dni jak nie spłacam chwilówek

Jeżeli już znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że mamy opóźnienia ponad 60 dni, jakich konsekwencji możemy się spodziewać. Telefony od firm pożyczkowych mamy już za sobą, więc teraz możemy zostać podani do BIG biura informacji gospodarczej. Skutkuje to tym, że dopóki nie spłacimy długu, nie możemy dostać kolejnego kredytu, czy to w banku, czy w instytucji pozabankowej, chodź, są instytucje, które potrafią udzielić finansowania nawet z tym wpisem. Kolejnymi bazami, do jakich mogą nas wpisać to KRD i Eriff, konsekwencje podobne do poprzedniej. W zasadzie najgroźniejszą konsekwencją niespłacania chwilówek jest komornik. Z komornikiem też można się dogadać i wcale nie znaczy, że zaraz nam zajmie dom, auto itp.

Nie spłacać chwilówek czy kredytów bankowych?

Jeśli już nie mamy wyjścia i stanęliśmy przed wyborem nie spłacać chwilówek czy raty bankowej radzilibyśmy najpierw spłacić raty w bankach. Po prostu banki są chronione prawem bankowym, ale i posiadają szereg instrumentów, żeby skutecznie nam utrudnić życie. Nie mamy wiedzy czy procedura komornicza przebiega podobnie w przypadku długu wobec banku, czy instytucji pozabankowej. Możemy się tylko domyślać, iż prawdopodobnie w przypadku banków jest ona o wiele bardziej skuteczna.

Polecane nasze artykuły o podobnej tematyce:

Konsolidacja chwilówek za pomocą środków inwestora

Pożyczka Od Osoby Prywatnej W 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.8/5.0
Na podstawie: 18 opinii