Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej

 

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej – istotne informacje

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej

Aby otrzymać kredyt bankowy konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej. Jeśli jednak nie jest możliwe poprawienie jej w krótkim czasie, to można skorzystać z ofert firm pożyczkowych. Sprawdź, jak otrzymać kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to możliwość spłacenia danej sumy pieniędzy w określonym czasie. Oblicza się ją na podstawie różnych czynników, do których zalicza się:

  • miesięczne dochody,
  • zobowiązania,
  • formę zatrudnienia/rodzaj działalności gospodarczej
  • okres kredytowania,
  • historię kredytowania,
  • dane takie, jak wiek, wykształcenie, stan cywilny
  • liczba osób na utrzymaniu oraz stałe rachunki

 

To właśnie na podstawie tych parametrów bank oceni, czy osoba starająca się o kredyt ma wysoką, czy niską zdolność kredytową. W przypadku tej drugiej opcji niestety ale wniosek zostaje odrzucony. Przyczyną braku zdolności może być wpis do rejestru dłużników, słaba historia kredytowa w BIK albo brak możliwości przedstawienia swoich dochodów.

 

Wówczas najczęściej osoba potrzebująca gotówki kieruje się do firm pożyczkowych, aby otrzymać kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej. 

 

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej to najczęściej oferta firm prywatnych, które chętniej udzielają pomocy finansowej osobom, które znajdą się nieciekawej sytuacji. Mnóstwo takich ofert jest w Internecie, jednak warto mieć na uwadze przed wyborem tej jednej, że koszty takiego rozwiązania będą nieco wyższe, niż w przypadku kredytów bankowych. 

 

Firmy pożyczkowe oczywiście są bardziej elastyczne jeśli chodzi o weryfikację dochodów i historii kredytowej, jednak nie jest tak, że w ogóle nie jest sprawdzana. Ma to wpływ na wysokość kredytu na oświadczenie bez zdolności kredytowej oraz na warunki spłaty. Im gorsza historia w BIK, tym trudniej będzie uzyskać niskie koszty pozabankowej pożyczki. Firmy prywatne w taki właśnie sposób zabezpieczają się przed ryzykiem niewypłacalności klienta.

Kredyt na oświadczenie a zdolność kredytowa

Kredyt na oświadczenie to pewien rodzaj finansowania, w którym nie ma konieczności dostarczania zaświadczenia o dochodach, a wymagane jest jedynie oświadczenie. Oznacza to w praktyce, że podczas procesu kredytowego, osoba wnioskująca o pożyczkę musi podać informację o wysokości otrzymywanych dochodów miesięcznych oraz ich źródle. Brak dokładnej weryfikacji zarobków jednak nie oznacza, że zdolność kredytowa jest bez znaczenia.

 

Często, aby otrzymać kredyt na oświadczenie konieczne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, która rozumiana jest przez wysokość miesięcznych dochodów. Dla pożyczkodawców to bardzo istotne, aby klient był wypłacalny. Zatem, starając się o kredyt na oświadczenie, trzeba się liczyć z tym, że oceniana będzie zdolność kredytowa. Warto zadbać o to, by była jak najlepsza, bo może to okazać się decydującym czynnikiem w kwestii przyznania kredytu.

 

Oczywiście, nie oznacza to także, że osoba z niskimi zarobkami ma małe szanse na finansowanie. Istotna też jest wysokość wydatków klienta. Kredytodawcy chętniej powierzają środki osobie, która ma dochód z pewnego oraz stabilnego miejsca. Najlepszą opcją zatem zawsze jest umowa o pracę na czas nieokreślony.

 

Warto jeszcze dodać, że w najlepszej sytuacji jest osoba, które nie posiada wielu aktywnych zobowiązań i wszystkie pożyczki dotychczas spłacała w wyznaczonych terminach. 

Pożyczka na oświadczenie bez zdolności kredytowej – dla kogo?

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej mogą otrzymać osoby, które są pełnoletnie, mają pełną zdolność do czynności prawnych, mają obywatelstwo polskie oraz mieszkają i pracują w Polsce. Co więcej, konieczne jest również uzyskiwanie stałych i udokumentowanych dochodów i, często, także odpowiednia zdolność kredytowa oraz dobra historia kredytowa.

 

Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które na przykład niespodziewanie utraciły pracę lub które pracują bez umowy o pracę, ale uzyskują dodatkowe dochody. Finansowanie tego typu będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób zadłużonych, które nie mają dobrej zdolności oraz historii kredytowej. Niektórzy pożyczkodawcy udzielają właśnie takim pożyczkobiorcom pomocy finansowej. 

Pożyczka na oświadczenie dla osób na umowie cywilnoprawnej

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej można uzyskać w przypadku osób, które pracują w oparciu o umowę cywilnoprawną, czyli zlecenie lub o dzieło. W takiej sytuacji konieczne jest przedstawienie swoich zarobków, a także liczy się czas stażu w danej firmie. 

Kredyty bez badania zdolności kredytowej – umowa na czas określony

Z pewnością dla banków jest to najpewniejsza forma zatrudnienia. Umowa na czas nieokreślony daje spore szanse na otrzymanie kredytu. Jeśli jednak umowa nie została podpisana na czas nieokreślony, to nie ma powodów do zmartwień. Większość prywatnych firm będzie raczej wymagała przedłożenia zaświadczenia o zarobkach przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu bez badania zdolności kredytowej.

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności dla osób na kontrakcie

Osoby zatrudnione na kontrakcie mają z pewnością niełatwą sytuację, szczególnie, że ich umowy nie są przedłużane automatycznie. Ważna jest tutaj zatem, przy staraniu się o pożyczkę na oświadczenie, ciągłość zatrudnienia względem poprzedniego kontraktu. To z pewnością zwiększa szansę na otrzymanie kredytu.

Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej – wymagane dokumenty

Do złożenia wniosku o kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej konieczne jest przedłożenie aktualnego dowodu osobistego, podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail, a także konta w banku, na które firma prywatna przeleje pożyczkę.

 

Przy składaniu wniosku o kredyt na oświadczenie niepotrzebne jest zaświadczenie o dochodach. Wypełniając go w określonym polu wpisuje się jedynie wysokość miesięcznych dochodów oraz ich źródło. Nie trzeba dołączać dokumentów od pracodawcy ani żadnych wyciągów. 

Pożyczki na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej – ile to kosztuje?

Tak, jak w przypadku każdego kredytu, tak i kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami, które na pewno będą wyższe, niż w przypadku zobowiązań zaciąganych w banku.

 

Konkretne koszty zależą od konkretnej oferty firm, ale także od sytuacji pożyczkobiorcy. Im gorsza jest, tym droższa będzie pożyczka. Oczywiście, zdarzają się “promocje”, gdy pierwszy kredyt gotówkowy jest darmowy, czyli spłacić należy taką samą kwotę, jaką się zaciągnęło. Niestety, najczęściej jest to oferta jednorazowa i działa tylko w przypadku terminowej spłaty.

 

Do kosztów kredytu na oświadczenie wlicza się prowizję, odsetki oraz opłaty dodatkowe, czyli wszelkie koszty związane np. z przedłużeniem terminu spłaty pożyczki.

Na co można przeznaczyć kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej?

Pożyczka na oświadczenie to pieniądze, które można mieć na koncie w ciągu kilku godzin lub niekiedy nawet kilkudziesięciu minut. W tym wypadku oczywiście są to chwilówki, które z reguły zaciągane są na niższe kwoty. Jednak niezależnie od wysokości zobowiązania nie musisz podawać nigdzie powodu, dla którego chcesz zaciągnąć pożyczkę. Najczęściej jednak przeznaczane są one na spłatę kilku wcześniej zaciągniętych kredytów, co inaczej można określić kredytem konsolidacyjnym.

Pożyczka na oświadczenie – na co zwrócić uwagę?

Oczywiście przede wszystkim nie warto zaciągać kredytu na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej pod wpływem impulsu lub zachcianki. Warto pamiętać, że nieprzemyślana decyzja może później spowodować dużo problemów, szczególnie w przypadku nagłego braku płynności finansowej.  Pisaliśmy również Pożyczka na spłatę chwilówek

 

Przed wzięciem kredytu zatem należy zwrócić uwagę na firmę, u której chcesz się zadłużyć, a przede wszystkim warunki, na jakich udzielają kredytu na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej. Kolejną ważną kwestią jest oferta dopasowana do Twoich możliwości finansowych, ale także aktualnych potrzeb i sytuacji. Zanim weźmiesz pożyczkę na oświadczenie, przeanalizuj dokładnie realia, w jakich się znajdujesz. Być może tego typu kredyt nie będzie wówczas koniecznością.

 

 

 

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 12 opinii