Kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń

Kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń – jak zmienić kilka zobowiązań w jedno? 

Kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń

Kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń to szansa, by zmienić kilka pożyczek lub kredytów, np. gotówkowych czy hipotecznych, na jedno zobowiązanie. Powstaje wówczas jeden kredyt, z niższą miesięczną ratą i o wydłużonym czasie spłaty. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, gdy nie chcesz, by sprawdzano Ci zdolności kredytowej oraz nie masz zabezpieczenia. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić ofertę prywatnych firm pożyczkowych. 

Zdolność kredytowa – czym jest?

Zdolność kredytowa to maksymalna kwota kredytu, którą bank może przyznać, przy wybranym okresie spłaty. Jej wysokość zależy od wielu czynników i może być różna w innych instytucjach. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • miesięczne dochody,
  • wszystkie zobowiązania, np. kredyty lub karty kredytowe,
  • forma zatrudnienia lub rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej,
  • okres kredytowania,
  • historia kredytowa,
  • wiek, wykształcenie, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu i stałe rachunki.

 

Na ich podstawie bank wylicza, czy i jaką kwotę jest w stanie zapewnić osobie, która stara się o przyznanie kredytu.

Kredyty konsolidacyjne – gotówkowe i hipoteczne

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony na spłatę różnych zobowiązań, takich jak pożyczki, kredyty, karty kredytowe, zakupy na raty i inne. Dostępne są ich dwa rodzaje, czyli gotówkowe oraz hipoteczne. Pierwszy z nich, mimo że łatwiejszy do uzyskania, to jest także droższym rozwiązaniem. Aby otrzymać kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń w firmach prywatnych konieczne jest jedynie okazanie dowodu tożsamości oraz zaświadczenia o zarobkach. W przypadku banku konieczna będzie także zdolność kredytowe. Warto wiedzieć, że tego typu kredyty konsolidacyjne są przyznawane na maksymalnie 10 lat.

 

Kredyt hipoteczny z kolei wymaga zabezpieczenia, którą jest nieruchomość. Oprócz podstawowych dokumentów potrzebne będą także te związane z daną nieruchomością. Kredyt taki może być udzielony nawet na 30 lat.

Kredyt konsolidacyjny przy braku zdolności kredytowejKredyty konsolidacyjne bez BIK

Jeśli chcesz udać się do banku, aby uzyskać pomoc, jaką są kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń, to niestety – jest to praktycznie niemożliwe do uzyskania. Jeśli nie masz zdolności kredytowej i nie masz możliwości, by poradzić sobie ze spłatą swoich zobowiązań, rozwiązaniem będą prywatne firmy. Zazwyczaj nie odmawiają one udzielania kredytów pozabankowych, nawet w przypadku opóźnień w spłatach, braku płynności finansowej czy wpisu w popularnych bazach, takich jak BIK, BIG, KRD lub ERIF. 

 

Oczywiście czynniki nie są całkowicie pomijane, gdyż wpływać mogą na wysokość pożyczki oraz jej ostateczny koszt. Prywatne firmy nie będą też potrzebować wielu dokumentów, które są niezbędne, by otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku, a ponadto można także je otrzymać online, bez wychodzenia z domu.

Kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń – kiedy warto?

Zanim zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, dokładnie przeanalizuj swoją sytuację. Wprawdzie miesięczna rata będzie niższa, jednak po podliczeniu wszystkich kosztów może się okazać, że całkowita kwota do spłacenia będzie wyższa. Kiedy zatem warto zdecydować się na kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń?

 

Przede wszystkim może to być pomocne w przypadku, gdy nie radzisz sobie ze spłatą wielu kredytów oraz pożyczek naraz. Jeśli pojawia się ryzyko, że nie uda Ci się to w danych terminach lub łączna kwota wszystkich zobowiązań przekracza Twoje możliwości finansowe, to warto sięgnąć po kredyt konsolidacyjny bez BIK i zdolności kredytowej. 

Kolejną kwestią są opóźnienia w spłatach kredytów, które wynikają przede wszystkim ze słabej organizacji. Problem pojawia się, gdy masz do spłacenia kilka pożyczek, w różnych dniach każdego miesiąca i ciężko Ci ich dopilnować. Kredyt konsolidacyjny z jedną miesięczną ratą pozwoli na uporządkowanie swoich zobowiązań oraz uniknięcie opóźnień. 

 

Warto zdecydować się na tego typu pomoc również w przypadku, gdy sytuacja na rynku uległa zmianie i pojawiły się nowe produkty finansowe o korzystnych warunkach lub zmieniła się Twoja sytuacja zawodowa i nie jesteś w stanie spłacać rat w terminie. Konsolidacja kredytów bez BIK i zabezpieczeń pomoże ustalić dogodne terminy oraz warunki dostosowane do Twojej sytuacji. 

 

Kredyt konsolidacyjny nie będzie zbyt opłacalnym rozwiązaniem, gdy masz zaciągniętych wiele pożyczek, jednak na krótki okres. Tak samo w przypadku bardzo korzystnych warunków kredytów lub drobnych sum – prawdopodobnie po konsolidacji dojdą Ci dodatkowe koszty i formalności, co z pewnością nie poprawi Twojej sytuacji.

Kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń – zalety

Mimo, że konsolidacja nie jest najtańszym z możliwych rozwiązań, to może przynieść sporo korzyści. Najważniejszą z nich jest ograniczenie liczby wierzycieli, dzięki połączeniu kilku zobowiązań w jedno. Kolejnymi zaletami są niższa miesięczna rata oraz jeden termin ich spłat. Pozwala to na uniknięcie opóźnień, a co za tym idzie, dodatkowych kosztów.

 

Kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń to także szansa na większą zdolność kredytową i pozbycie się długów. Konsolidacja pomaga stopniowo wyjść z pętli zadłużenia i odetchnąć pod względem finansowym.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK i zabezpieczeń – gdzie go otrzymać?

Banki, jak już było wspomniane, raczej nie decydują się na udzielenie kredytu konsolidacyjnego osobom, które nie mają zdolności kredytowej. Pewniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po firmy pożyczkowe, dla których konsolidacja nie będzie żadnym problemem. W Spłać Kredyty pomożemy Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę, zarówno wśród opcji bankowych, jak i pozabankowych. Podejmując z nami współpracę, możesz mieć pewność, że to pierwszy krok do wyjścia z wszelkich problemów finansowych. 

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.4/5.0
Na podstawie: 46 opinii