Pożyczka od osoby prywatnej w 2021

Pożyczka od osoby prywatnej z rodziny.

 

Pożyczka od osoby prywatnej

 

Pożyczka od osoby prywatnej z rodziny wydaje się najbezpieczniejszą formą pozyskania środków natomiast, musimy mieć na uwadze fakt, iż pożyczanie pieniędzy od znajomych również powinno być spisane umową cywilna.

Umowa pożyczki powinna zawierać personalia pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, sumę kwoty pożyczonej okres, na jaki zostają pożyczone środki.

Jeśli chodzi o oprocentowanie, na jakie może być pożyczona kwota, odsyłam do Ustawy antylichwiarskiej. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ciężko będzie pożyczyć prywatne środki niczym niezabezpieczone na oprocentowanie podane w ustawie.

 

Pożyczka od osoby prywatnej-inwestor  pożyczka od osoby prywatnej

 

To finansowanie od osób, które zawodowo zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Zazwyczaj takie finansowanie zabezpieczone jest wekslem lub nieruchomością.

Weksel in blanco jest to papier wartościowy. Na podstawie weksla pożyczkodawca w przypadku niewywiązania się z umowy pożyczkobiorcy może dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Inwestor będzie zabezpieczał swoje interesy i nie ma w tym nic dziwnego.

Musimy sobie zadać pytanie, w jaki sposób zamierzamy oddać dług? Nie możemy się kierować maksymą ,, jakoś to będzie” to droga donikąd.

Niektórzy inwestorzy oferują również możliwość pozyskania kredytu w banku. Zabezpieczają w ten sposób swoje pożyczone środki. Jak to wygląda w praktyce?

 

Inwestor pożycza swoje prywatne środki np. na spłatę chwilówek. Po jego finansowaniu jesteśmy w stanie dostać kredyt bankowy. Tym kredytem bankowym spłacamy dług zaciągnięty u inwestora.

Oczywiście, żeby dostać kredyt w banku, musimy mieć dochód najlepiej umowa o pracę. Pożyczka prywatna na spłatę chwilówek

 

 

Pożyczanie od osoby prywatnej na świadczenia.

 

pożyczka prywatna

 

Poruszając się w gąszczu internetowych ogłoszeń, możemy spotkać również takie ogłoszenia.

Natomiast z rozmów z naszymi klientami wynika, iż mogą być to oszuści i typowa nielegalna lichwa. Przypadek opowiedziany przez naszą klientkę był taki, iż za 1500 zł pożyczonej kwoty oddawała ponad rok wielokrotność tej sumy.

 

Przestrzegamy przed takimi oszustami!

Podsumowując najlepiej pożyczyć od rodziny i spisać to na umowę. Kolejny wariant to inwestor pod weksel. Ciekawostką jest to, że w niektórych bankach, jeśli przeliczymy sobie koszty prowizji, ubezpieczenia i oprocentowania koszt kredytu jest o wiele większy niż od osoby prywatnej. Osoba prywatna często jest bardziej elastyczna co do spłaty długu natomiast, banki bywają bezlitosne.

pożyczka prywatna a banki

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.4/5.0
Na podstawie: 58 opinii