Pomocna pożyczka dla zadłużonych

Pomocna pożyczka dla zadłużonych – co warto o niej wiedzieć?

Pomocna pożyczka dla zadłużonych

Masz problemy finansowe? Na Twoim koncie widnieje sporo długów i masz problemy z ich terminową spłatą? Zastanawiasz się nad pożyczką dla zadłużonych, która pomoże Ci stanąć na nogi i poprawić Twoją sytuację finansową? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje dotyczące tego produktu – do kogo jest skierowany, jakie wymagania trzeba spełnić, by go otrzymać, a także jego wady i zalety.

Pożyczka dla zadłużonych – czym jest?

Stres, psychiczne obciążenie, brak stabilności finansowej oraz problemy z kolejnymi spłatami – mając na swoim koncie długi można bez zastanowienia stwierdzić, że negatywnie wpływają one na wiele aspektów życia. Szukanie źródła dodatkowej gotówki w takiej sytuacji może również sprawić nie lada problem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby polepszenie swojej zdolności kredytowej poprzez spłacenie zobowiązań, jednak nie każdy ma do tego odpowiednie warunki, z uwagi np. na bardzo wysoki dług, niskie zarobki lub nagłe, nieprzewidziane wydatki. 

 

Osoby w trudnej sytuacji finansowej decydują się zatem na zaciągnięcie kolejnej pożyczki dla zadłużonych, która jest normalnym produktem finansowym, udzielanym przez instytucje pozabankowe. Podlega ona pod Kodeks Cywilny, a także ustawę o kredycie konsumenckim. Aby ją otrzymać trzeba jednak spełnić kilka warunków, a przede wszystkim znaleźć miejsce, które będzie skłonne przyznać Ci taką pożyczkę. 

Kto udziela pożyczek osobom zadłużonym?

Pożyczkę dla osób zadłużonych znajdziesz w pozabankowych firmach pożyczkowych. Są one bardziej otwarte na osoby z długami niż banki lub SKOK-i. Praktycznie wszystkie instytucje pozabankowe mają w swoich ofertach pożyczki dla zadłużonych, a niektóre przymykają też oko na niewielkie opóźnienia w spłatach rat lub nie sprawdzają wszystkich rejestrów dłużników. 

Pomoc finansową możesz też otrzymać od osób, które oferują pożyczki prywatne dla osób fizycznych. Rzadko wówczas sprawdzana jest zdolność kredytowa, jednak warto mieć na uwadze to, że otrzymasz pieniądze na mało korzystnych warunkach, przy krótkim okresie spłaty i z wysokimi kosztami. Jest to zatem dość ryzykowne rozwiązanie, z którego mogą wyniknąć jeszcze większe kłopoty finansowe.

Kredyt online dla zadłużonych – czy bank może udzielić pożyczki?

Kredyt dla zadłużonych w banku jest możliwy, jednak konieczne będzie spełnienie kilku warunków. Przede wszystkim instytucja ta zawsze sprawdzi, czy widniejesz w bazach dłużników. Kredyt dla zadłużonych bez sprawdzania klienta w Biurze Informacji Kredytowej nie jest możliwy w żadnym banku – wynika to nie tylko z wewnętrznych procedur, ale także przepisów obowiązujących w Polsce. Każda tego typu instytucja podlega pod Ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. oraz wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego. Przez to muszą szczegółowo określać zdolność kredytową każdego potencjalnego klienta. 

 

Jeśli nie spłacasz swoich zobowiązań w terminie i masz przeterminowane zadłużenia, Twoje szanse na otrzymanie pożyczki w banku spadają praktycznie do zera. By otrzymać kredyt, trzeba mieć dobrą zdolność kredytową, a także odpowiednio wysokie dochody, najlepiej pochodzące ze stałego zatrudnienia. 

 

W przypadku, gdy Twoje opóźnienia w spłacie nie przekraczają 30 dni i nie mają powtarzalnego charakteru, mogą być potraktowane w banku jako incydent i wówczas instytucja będzie bardziej skłonna przyznać Ci kredyt dla zadłużonych, jednak wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji. Oczywiście warto mieć na uwadze również to, że nawet jeśli otrzymasz pożyczkę, zaproponowane mogą Ci być mniej korzystne warunki, takie jak np. wyższa rzeczywista stopa oprocentowania, zastaw lub wysoka prowizja.

Brak zdolności kredytowej klienta – czy to przeszkoda, by otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych jest przeznaczona dla osób, które mają długi. Każda firma pozabankowa ma swoje warunki udzielania pomocy finansowej i ustala wysokość odsetek. Będą się one różnić w zależności od wybranego parabanku. 

 

Kto może otrzymać pożyczkę dla zadłużonych? Są to osoby, które mają:

 

 • inne zobowiązania (pożyczki, kredyty),
 • negatywną historią kredytową lub niską zdolnością kredytową,
 • odnotowane zobowiązania w BIG lub BIK,
 • procedury windykacyjne lub komornicze.

 

Zła historia kredytowa może skutkować odmową udzielenia kredytu w banku, jednak w przypadku parabanków nie zawsze jest to przeszkodą, aby otrzymać pożyczkę. Posiadając zadłużenia u komornika lub firmy windykacyjnej, możesz mieć nieco większy problem, jednak nie przekreśla to Twoich szans, gdyż wiele firm ma wśród swoich produktów specjalne pożyczki dla osób zadłużonych z komornikiem.

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę firmy pożyczkowej?

Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki w firmie pozabankowej, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Pomogą Ci one uniknąć kłopotów w przyszłości. Niezależnie od tego, czy to Twoja pierwsza pożyczka, czy też kolejna, sprawdź:

 

 • całkowity koszt pożyczki,
 • dodatkowe koszty,
 • okres spłaty,
 • sposób weryfikacji wybranej firmy.

 

Pomocny w tym wypadku może być ranking pożyczek dla zadłużonych, który wskaże Ci najlepsze produkty dopasowane do Twojej sytuacji, niezależnie od posiadanych długów czy zdolności kredytowej. Przeanalizuj też dokładnie swoją sytuację finansową – jeśli miesięczna spłata będzie zbyt duża, narazisz się na kolejne kłopoty.

Pożyczki dla zadłużonych online bez BIK – jak wnioskować?

Po wybraniu firmy, która zaoferuje Ci najlepsze warunki, wystarczy tylko wykonać kilka kroków. Jak zatem wnioskować o pożyczkę dla zadłużonych online?

 

 • na stronie firmy pożyczkowej wybierz kwotę oraz okres spłaty,
 • wypełnij wniosek – przygotuj odpowiednie dokumenty, określ swoje miesięczne dochody oraz podaj wszystkie wymagane informacje,
 • zweryfikuj swoją tożsamość – najczęściej będzie to tradycyjny przelew na symboliczną kwotę lub weryfikacja przy pomocy aplikacji (np. Kontomatik),
 • poczekaj na decyzję – jeśli będzie pozytywna, środki powinny szybko trafić na Twoje konto.

Szybkie pożyczki – jakie trzeba spełnić wymagania?

Firmy pożyczkowe udzielające pomocy finansowej dla osób z długami, mają wymagania, które muszą zostać spełnione. Jak otrzymać pożyczkę? Musisz mieć:

 

 • ważny dokument tożsamości,
 • odpowiedni wiek (najczęściej pełnoletność, choć zdarza się, że trzeba mieć ukończone 21-23 lata),
 • obywatelstwo polskie,
 • stały adres zamieszkania,
 • konto bankowe,
 • aktualny numer telefonu.

 

Istotne w wielu przypadkach są też stałe dochody, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Może to być umowa o pracę, zlecenie lub o dzieło, a także emerytura. Firmy będą wówczas wymagać oświadczenia o dochodach.

Kwota przyznania pożyczki dla osób zadłużonych – ile to kosztuje?

Jak już było wspomniane wcześniej, udzielanie pożyczek osobom z długami jest obarczone pewnymi kosztami, na które trzeba zwrócić uwagę przed wyborem firmy pozabankowej. Kredyt w banku byłby z pewnością o wiele tańszy niż w parabankach, jednak wielu zadłużonych klientów nie ma możliwości jego zaciągnięcia.

 

Istotnym czynnikiem przy obliczeniu kwoty pożyczki jest na przykład RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. W wielu firmach znajdziesz oferty pierwszej darmowej pożyczki, dostępnej nawet przy niskiej zdolności kredytowej. W innych przypadkach jednak RRSO będzie dość wysokie, jednak dzięki temu łatwiej otrzymać pomoc. 

 

Innym czynnikiem wpływającym na koszt pożyczki dla zadłużonych jest prowizja, czyli jednorazowa opłata, którą pobiera firma w zamian za udzielenie środków. Parabanki mogą też wymagać odpowiedniego zabezpieczenia, np. auta czy gwaranta. W takim przypadku przygotowanie dokumentów może podwyższyć całkowitą kwotę zobowiązania. 

Pożyczka online dla zadłużonych – na co można ją przeznaczyć?

Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cen, w tym (w przypadku osób zadłużonych) na spłacenie swoich zaległych zobowiązań, pilne wydatki lub poprawę ogólnej sytuacji finansowej. Nie musisz podawać powodu, dla którego chcesz zaciągnąć pożyczkę. 

Kredyt konsolidacyjny zamiast pożyczki – kiedy to możliwe?

Jeśli nie radzisz sobie ze spłatą swoich długów, miesięcznie musisz płacić kilka wysokich rat, które pochłaniają większość Twojego budżetu i chcesz poprawić swoją sytuację finansową, możesz zdecydować się na kredyt konsolidacyjny. Jest to produkt, który przeznacza się na spłatę innych zobowiązań. Zamiast każdej pożyczki osobno, będziesz wówczas spłacać jedną, z niższą miesięczną ratą oraz wydłużonym terminem uregulowania całego kredytu.

 

Warunkiem otrzymania kredytu konsolidacyjnego w banku jest dobra historia kredytowania w BIK i odpowiednia zdolność kredytowa. Przy jej ocenie, bank weźmie pod uwagę dochody i koszty, z pominięciem spłacanych zobowiązań, które będą podlegać konsolidacji. Jednak istotne jest, aby wszystkie pożyczki czy kredyty były regulowane w terminie. Kredyt konsolidacyjny bez zdolności niestety nie zostanie udzielony przez żaden bank.

Zalety i wady pożyczek dla zadłużonych osób

Decydując się na pożyczkę dla zadłużonych, możesz na tym zyskać, jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie wszystkiego od nowa, czyli spłacenie kredytem wszystkich zaległych długów. Z czasem poprawi się Twoja historia kredytowa.

 

Dużą zaletą pożyczek dla osób z długami jest możliwość złożenia wniosku przez Internet. Szybko otrzymasz decyzję – niekiedy nawet w mniej niż godzinę. Środki możesz przeznaczyć na dowolny cel.

 

Jakie zalety ma pożyczka dla zadłużonych?

 

 • minimum formalności,
 • szybka realizacja i przelanie środków na konto bankowe,
 • przystępna oferta,
 • bezpieczeństwo transakcji,
 • możliwość otrzymania pomocy nawet osobom z niską zdolnością kredytową czy komornikiem,
 • akceptacja różnych źródeł dochodu.

 

Oczywiście ten produkt finansowy ma również swoje wady:

 

 • koszt uzyskania pożyczki może być wysoki,
 • wydłużając okres pożyczki dodatkowo zapłacisz,
 • dodatkowe zabezpieczenie w przypadku wysokich kwot,
 • decydując się na niekorzystne dla siebie warunki możesz wpaść w spiralę zadłużenia.

 

Dokładnie przeczytaj warunki oferty pożyczek, które Cię interesują, a także ich koszty i zastanów się nad swoją sytuacją finansową, zanim zdecydujesz się na pożyczkę dla zadłużonych. Docelowo powinna ona Ci pomóc ustabilizować swój budżet, a nie wpędzić Cię w jeszcze większe kłopoty.  Przeczytaj podobne tematy

Oddłużanie Chwilówek

Pożyczki Długoterminowe Dla Zadłużonych

Firmy Pomagające Wyjść Z Długów

kontakt

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.8/5.0
Na podstawie: 36 opinii