Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych online

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych online – czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych online

Niestety, wiele osób kompulsywnie się zapożycza, a przez traci kontrolę nad swoimi finansami. To prowadzi do zaciągania kolejnych chwilówek na spłaty zaległych. Takie działanie to niestety błędne koło i najlepiej w tej sytuacji zwrócić się o pomoc do specjalistów. Konsolidacja chwilówek to jeden ze sposobów na wydostanie się ze spirali zadłużenia. Z artykułu dowiesz się, na czym polega i czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie dla każdego.

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych – na czym polega?

Spłacanie wielu długów jednocześnie jest bardzo obciążające finansowo i psychicznie. Każde opóźnienie generuje karne odsetki, które dodatkowo wzmagają stres. Konsolidacja chwilówek to w praktyce połączenie kilku zobowiązań w jedno. Otrzymaną kwotę w całości przeznacza się na uregulowanie swoich zaległości. Pożyczka konsolidacyjna zostaje rozłożona na wygodne raty, które spłaca się w dłuższym okresie.

 

Oczywiście powierzchownie wygląda to wszystko świetnie – jeden kredyt i niższa miesięczna rata. Jednak z punktu widzenia zadłużonych osób może to być nie zawsze korzystne. Konsolidacja chwilówek oznacza, że całość kredytów lub pożyczek zostaje skompresowana w jedno zobowiązanie. Oznacza to, że wszystkie koszty, prowizje i inne dodatkowe kwoty, obok należności głównej, zostają dodane do kwoty kredytu konsolidacyjnego. Od tych kwot jednak, po raz kolejny, naliczane są dodatkowo odsetki, prowizje, koszty oraz ubezpieczenie. Wynika z tego, że konsolidacja chwilówek dla zadłużonych wyjdzie większa niż kwota pojedynczych zobowiązań finansowych. 

Konsolidacja na kredyt konsolidacyjny – czy to możliwe?

Wiele banków oferuje możliwość konsolidacji kredytów konsolidacyjnych. Taki produkt jednak to najlepszy sposób na wejście w spiralę zadłużenia. W którymś momencie nie będzie już możliwe otrzymanie takiej konsolidacji i wówczas rozpocznie się problem z bankiem lub chwilówkami. A to może doprowadzić do poważnych problemów w przyszłości. 

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych online – czy to lepsze rozwiązanie?

Patrząc na to ekonomicznie, nie ma różnicy, czy konsolidacji dokonuje się w placówce, czy online. Zarówno jedna, jak i druga opcja charakteryzuje się tym samym, jednak oczywiście konsolidacja chwilówek przez Internet jest rozwiązaniem wygodniejszym. Niestety, efekt końcowy zaciągania nowych zobowiązań to możliwe wejście w pętlę kredytową. Aby wyjść z takiej sytuacji potrzebne są szybkie, ale też odważne decyzje. 

Zwrot prowizji po konsolidacji kredytu – jak to działa?

W przypadku problemów z kredytami konsolidacyjnymi, które głównie dotyczą zobowiązań bankowych, ale też i chwilówek, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Sporo osób niestety nie wie, że po konsolidacji kredytu należą im się pieniądze do zwrotu – chodzi dokładnie o prowizję bankową za wcześniejszą spłatę wszystkich skonsolidowanych zobowiązań, w tym także chwilówek. Taka wiedza pozwala na uzupełnienie swojego budżetu w znaczący sposób.

 

Kwota, którą można otrzymać, zależy od ilości zaciągniętych zobowiązań, które podlegały konsolidacji, a także ich kwot. Zwrot jednakże może sięgać nawet od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla osób, które myślą nad konsolidacją chwilówek dla zadłużonych online.

 

Spłać Kredyty zajmuje się odzyskiwaniem zwrotów prowizji od banków oraz chwilówek. Znaczna suma odzyskanych środków trafiła na konta naszych klientów. Nie warto w tej kwestii działać samodzielnie, ponieważ środki wypłacane przez banki oraz firmy potrafią być zaniżone. Nasi specjaliści dokładnie wiedzą, ile instytucje powinny oddać klientowi, a także posiadają możliwości, by wyegzekwować należne zwroty po wcześniejszej spłacie kredytów.

Co w przypadku niespłacenia konsolidacji? Czy można walczyć o oddłużenie?

Z bankiem oraz firmami prywatnymi można bez problemu wygrać i uzyskać pełne oddłużenie. Należy przede wszystkim wdrożyć plan oddłużania. Polega ono na podejmowaniu wielu działań prawnych oraz faktycznych, które mają  na celu zmniejszenie ogólnego zadłużenia i doprowadzenie do anulowania zadłużenia całkowicie. Oczywiście każda sprawa jest inna, i każdy może znajdować się na zupełnie innym etapie. Warto wymienić trzy podstawowe, czyli windykację polubowną, sprawy sądowe oraz egzekucję komorniczą.

 

Pierwszy etap pomocy polega przede wszystkim na stałej współpracy oraz doraźnym wsparciu w trakcie trwania procesów negocjacji i mediacji z bankami i firmami prywatnymi. Pomoc specjalistów pomaga w niepopełnianiu różnych podstawowych błędów. 

 

Etap sądowy natomiast jest bardzo ważny dla oddłużania. Możliwe jest wówczas rozstrzygnięcie sprawy przez niezależnego sędziego, a to między innymi może prowadzić do maksymalnego obniżenia kwoty do zapłaty. 

 

Oddłużanie z komornikiem wygląda nieco inaczej i wszystko zależy od tego, czy osoba zadłużona wiedziała o sprawach sądowych zanim pojawił się komornik. Jeśli nie miała, wówczas możliwe jest uchylenie tytułu wykonawczego, umorzenie egzekucji komorniczej i odzyskanie pieniędzy zabranych przez komornika. 

 

W przypadku problemów z konsolidacją chwilówek dla zadłużonych online warto zwrócić się o pomoc, jednak dobrze jest również posiadać odpowiednią wiedzę, która pomoże w dalszych postępowaniach i sprawi, że będzie można wyrwać się z pętli zadłużenia.

 

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.4/5.0
Na podstawie: 40 opinii