Kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Zaciąganie kredytów jest zawsze obarczone ryzykiem – biorąc pożyczkę możesz mieć świetną sytuacją finansową, która jednak z czasem może ulec zmianie. Problemy z domowym budżetem, choroby, zepsute auto… tyle wystarczy, by pojawił się problem ze spłacaniem na bieżąco rat. Wówczas ratunkiem wydaje się kredyt konsolidacyjny. Gdzie najłatwiej dostać taką pożyczkę? Sprawdźmy.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem, które umożliwia spłatę wszystkich swoich zobowiązań, a co za tym idzie – uporządkowanie sytuacji finansowej, a także szansa, by budżet domowy nieco odetchnął.

Dzięki konsolidacji możesz połączyć wcześniej zaciągnięte pożyczki w jedną. Możesz połączyć następujące rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

 • gotówkowych,
 • hipotecznych,
 • samochodowych,
 • ratalnych.

Skonsolidować można również karty kredytowe i debet na rachunku osobistym. Wówczas zyskujesz jeden kredyt, z niższą ratą i dłuższym okresem spłaty. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które mają dużo pożyczek, a co za tym idzie – różne terminy regulowania kolejnych rat. Kredyt konsolidacyjny pozwala na poprawę swojej sytuacji finansowej w zaledwie kilku krokach.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Kredyt na spłatę innych zobowiązań finansowych może również obejmować kredyt konsolidacyjny. Wiele jednak zależy od polityki banku, w którym chcesz tego dokonać. Kolejna konsolidacja jest możliwa, jeśli masz wystarczająco wysoką zdolność kredytową.

Jak skonsolidować kredyty?

Przed podjęciem decyzji o konsolidacji kredytów, warto zastanowić się, które pożyczki chcesz połączyć w jedno zobowiązanie. Nie musisz wybierać wszystkich, jeśli uznasz to za zbędne. Dobrze też pomyśleć nad tym, czy będziesz wnioskować o dodatkowe środki na dowolnie wybrany cel.

Jeśli nie masz pewności, czy kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla Ciebie, poproś o pomoc doradę kredytowego lub zgłoś się do nas. W Spłać Kredyty przeanalizujemy Twoją sytuację i podejmiemy odpowiednie, skuteczne kroki.

W przypadku, gdy zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, konieczne będzie przygotowanie niezbędnych dokumentów, dotyczących sytuacji finansowej oraz zobowiązań, które zostaną połączone w jeden produkt. Wśród nich znajduje się między innymi zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, wyciąg z konta bankowego (potwierdzający wpływy) oraz umowy kredytów czy pożyczek do skonsolidowania.

Po dostarczeniu dokumentacji do banku, będzie on mógł zweryfikować zdolność kredytową, by sprawdzić, czy jesteś w stanie spłacić swoje zaciągnięte zobowiązanie. Pracownicą sprawdzą również historię kredytową. Ostatni krok to wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Jeśli masz do spłacenia kilka kredytów, pożyczek czy też limitów na karcie kredytowej, możesz wnioskować o kredyt konsolidacyjny. Pomoże to w zmniejszeniu miesięcznych wydatków i pozwoli odetchnąć Twoim finansom. Oczywiście warto pamiętać, że choć rata będzie niższa, to okres kredytowania się wydłuży.

Osoby, które obawiają się spirali zadłużenia, również mogą zdecydować się na konsolidację, by uniknąć wpisów w rejestrach dłużników, postępowania windykacyjnego czy egzekucji komorniczej. Warto analizować swoją sytuację na bieżąco – jeśli pojawia się problem ze spłacaniem rat, lepiej jak najszybciej złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny.

W przypadku kredytobiorców, których połowa dochodów netto przeznaczana jest na spłatę zobowiązań, również konsolidacja będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli spłacasz regularnie raty, jednak nic nie odkładasz, a wręcz żyjesz od wypłaty do wypłaty, połączenie pożyczek w jedną zwiększy elastyczność Twojego budżetu.

Oczywiście zanim zdecydujesz się na konsolidację, przyjrzyj się również swoim nawykom i finansom. Być może ograniczenie zbędnych zakupów, analizowanie wydatków czy też uzyskanie dodatkowego źródła dochodu naprawi Twój problem.

Konsolidacja kredytów a brak zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny nie jest opcją tylko dla wybranych i dość łatwo można go otrzymać. Konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Przede wszystkim należy mieć stabilną pracę oraz dość wysokie zarobki. Najlepszym rozwiązaniem jest umowa o pracę, acz przy niższych sumach do konsolidacji banki często biorą też po uwagę dochód z umów cywilnoprawnych. Konieczne będzie odpowiednie udokumentowanie swoich zarobków.

Kolejną kwestią jest zdolność kredytowa. Bank dokładnie sprawdza informacje w Biurze Informacji Kredytowej. Decyzja pozytywna jest zależna od tego, czy do tej pory raty były spłacane terminowo. Warto zatem być rzetelnym płatnikiem, ale też nie mieć na swoim koncie za dużo zobowiązań. Jeśli nie radzisz sobie ze spłatą kolejnych rat i bierzesz następne pożyczki, będzie to bez wątpienia odnotowywane i obniży zdolność kredytową.

Konsolidacja kredytów – bank czy instytucja pozabankowa?

Możesz połączyć w jedno zarówno kredyty, jak i chwilówki. Te ostatnie jednak niechętnie są konsolidowane w bankach. Jeśli zatem chcesz połączyć swoje pożyczki krótkoterminowe, lepiej jest skorzystać z instytucji pozabankowych, które udzielą kredytu w wystarczająco wysokiej kwocie, by wystarczyła na spłatę wszystkich zobowiązań. By takowy otrzymać, trzeba mieć stabilne dochody, jednak nie musi to być umowa o pracę, a nawet cywilnoprawna. Wystarczą dochody ze stypendiów, emerytury czy renty.

Co ważne, mnóstwo instytucji pozabankowych oferuje kredyt konsolidacyjny online, co zapewnia większą wygodę oraz mniej formalności.

Pożyczka konsolidacyjna – w swoim banku czy w innym?

Przede wszystkim warto wiedzieć, gdzie najłatwiej dostać kredyt. Najszybciej wszelkie procedury spełnisz w swoim banku, w którym masz konto osobiste. Instytucja ta ma wówczas stały dostęp do historii rachunku, a także zna Twoje wydatki i wpływy. Dodatkowo, jako stały klient, możesz liczyć na lepsze warunki. Oczywiście warto porównać ofertę z innymi bankami i zdecydować się na tę najbardziej opłacalną.

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny – jak zwiększyć swoje szanse?

Jak już było wspomniane, jednym z warunków, by otrzymać kredyt konsolidacyjny, jest zdolność kredytowa klienta. Im większa, tym łatwiej jest na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Jednak co w wypadku, gdy Twoja zdolność kredytowa nie jest zbytnio zadowalająca? Możesz spróbować ją podwyższyć poprzez:

 • likwidację kart kredytowych i nieużywanych debetów na koncie,
 • niezaciąganie kolejnych chwilówek,
 • wydłużenie okresu kredytowania,
 • zwiększenie swojego wynagrodzenia za najczęściej ostatnie 3 miesiące,
 • posiadanie zabezpieczenia, np. nieruchomości.

Kalkulator konsolidacji kredytówkalkulator kredytowy

Przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny koniecznie sprawdź swoje aktualne zadłużenie oraz łączną sumę rat, które płacisz co miesiąc. Pomoże Ci w tym kalkulator konsolidacji kredytów. Skorzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste:

 • wybierz z listy typ kredytu do konsolidacji (np. kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, zadłużenie na karcie kredytowej),
 • wpisz kwotę, aktualne oprocentowanie oraz liczbę miesięcy, jakie pozostały do uregulowania spłaty,
 • wpisz oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego oraz odpowiadający Ci okres spłaty kredytu,
 • w przypadku, gdy chcesz spłacić kilka kredytów, wybierz opcję “dodaj kolejny kredyt” i wpisz wszystkie niezbędne dane.

Po uzupełnieniu wymaganych pól pojawi się obliczona rata Twojego kredytu konsolidacyjnego, a także kwota, o jaką zmniejszą się Twoje co miesięczne zobowiązania. To pomoże Ci zweryfikować, czy w Twoim wypadku konsolidacja jest opłacalna.

Konsolidacja zobowiązań – gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Zakładając, że nie masz widocznych zaległości w spłatach i Twoje szanse na uzyskanie pomocy finansowej są całkiem spore. Kredyt konsolidacyjny to produkt dostępny w większości banków, a niektóre z nich oferują też wnioskowanie online, co znacznie ułatwia do nich dostęp i przyspiesza formalności.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który bank najchętniej udzieli konsolidacji. Przyjrzyjmy się zatem tym kredytodawcom, którzy w ciągu ostatnich miesięcy udzielili największą ilość pozytywnych odpowiedzi na wnioski. Przyjęte kryteria to kwota 100 000 zł, z okresem kredytowania na 60 miesięcy. Poniżej znajdziesz najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych.

Gdzie najłatwiej otrzymać kredyt – ranking kredytów konsolidacyjnych (grudzień 2022)

W ofertach wyróżniliśmy najważniejsze parametry, czyli wysokość oprocentowania kredytu, koszt spłaty rat, stopa oprocentowania oraz koszt nowego kredytu.

Citi Handlowy – najtańszy kredyt konsolidacyjny

Najtańszy kredyt konsolidacyjny można otrzymać w banku Citi Handlowy. Za pożyczenie wspomnianej kwoty trzeba zapłacić 24 119 zł. Miesięczna rata wyniesie wówczas 2 068,65 zł.

Prowizja: 4%,

Oprocentowanie: 7,19%,

RRSO: 9,22%.

Santander Bank Polska – możliwość uzyskania kredytu na dobrych warunkach

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w Santander Bank Polska poskutkuje ratą w wysokości 2 105,15 zł. Całkowity koszt kredytu wyniesie 26 308,99 zł.

Prowizja: 5,91%,

Oprocentowanie: 7,16%,

RRSO: 10,04%.

BNP Paribas – dobre miejsce na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego

Za konsolidację w BNP Paribas zapłacisz 30 178,16 zł, co poskutkuje miesięczną ratą w wysokości 2 169,64 zł.

Prowizja: 0%,

Oprocentowanie: 6,99%,

RRSO: 11,47%.

PKO Bank Polski – kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Udzielenie tam kredytu konsolidacyjnego kosztuje 32 622,44 zł, natomiast rata wynosi 2 210,37 zł.

Prowizja: 9,99%,

Oprocentowanie: 7,2%,

RRSO: 12,37%.

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w Banku Millennium

W tym wypadku kwota kredytu będzie wynosić już 34 784,95 zł, przy miesięcznej racie 2 246,42 zł.

Prowizja: 13,99%,

Oprocentowanie: 6,80%,

RRSO: 13,17%.

Alior Bank – wysoka roczna stopa oprocentowania

Koszt kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku to kwota 35 070 zł. Miesięczna rata będzie wynosić 2 251, 17 zł.

Prowizja: 2,99%,

Oprocentowanie: 7,19%,

RRSO: 13,27%.

Czy możliwe jest zawieszenie kredytu konsolidacyjnego?

Tak, jest to możliwe. Zawieszenie spłaty rat kredytu oznacza, że przez określony czas (od jednego miesiąca, aż do kilkunastu miesięcy) bank nie będzie wymagał miesięcznych płatności całej raty lub jej części. Można również zawiesić tylko część kapitałową. Wszystko zależy od warunków, jakie zaoferuje Ci wybrany bank.

Kiedy nawet najlepszy kredyt konsolidacyjny się nie opłaca?

Jeśli masz duże dochody, a przy tym niewielkie kredyty do spłaty, raczej nie ma sensu wydłużenie okresu regulowania rat. Najczęściej będzie się to wiązało z większymi odsetkami. Podobnie w przypadku, gdy kredyty zostały zaciągnięte na dość krótki okres, np. 1-2 lata lub powoli kończysz już ich spłacanie.

Nie warto również łączyć dużych i jednocześnie tanich kredytów na dobrych warunkach i w tanich bankach. Wówczas raczej ciężko będzie otrzymać lepszą ofertę i połączyć je w nową, korzystniejszą pożyczkę. Dlatego też warto skorzystać ze wspomnianego już kalkulatora kredytu konsolidacyjnego (przydatna będzie również porównywarka kredytów konsolidacyjnych) i sprawdzić, czy faktycznie będzie to miało sens. Przeczytaj również Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych, Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej.

Wjedź również na nasz podcast  na You Tube Kliknij

ZOSTAW KONTAKT - POZYSKAMY DLA CIEBIE KREDYT KONSOLIDACYJNY

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.4/5.0
Na podstawie: 58 opinii