Kredyt na spłatę chwilówek – czy to dobry pomysł?

Pytanie dotyczącego tego, czy kredyt na spłatę chwilówek jest rzeczywiście najlepszym z dostępnych rozwiązań, pojawia się w przestrzeni publicznej bardzo często. Zobowiązania finansowe zaciągane są zazwyczaj z różnych względów. Dla niektórych osób dodatkowa gotówka konieczna jest do zrealizowania biznesowych inwestycji, a dla innych natomiast – do celów prywatnych – związanych np. z zakupem nowego samochodu. Usługi oferowane przez wiele prywatnych firm – potocznie nazywane chwilówkami – to tak naprawdę najprostszy sposób na uzyskanie niezbędnych środków. Ich ogromna popularność wynika przede wszystkim z tego, że w porównaniu do produktów bankowych da się je uzyskać znacznie łatwiej oraz szybciej – i to bez konieczności wychodzenia z domu.

Taki stan rzeczy sprawia, że klienci nierzadko decydują się na zaciągnięcie kilku lub nawet kilkunastu takich zobowiązań. Niestety – wraz z upływającym czasem okazuje się, że raty oraz odsetki są zbyt wysokie, aby poradzić sobie z ich terminową spłatą. Taka sytuacja grozi oczywiście bardzo poważnymi konsekwencjami prawnymi. Jak zatem poradzić sobie z problemem? Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest tzw. konsolidacja, czyli kredyt na spłatę chwilówek. Z jakimi informacjami na temat tej propozycji warto się zatem zapoznać?

Kredyt na spłatę chwilówek, czyli co?

Z technicznego punktu widzenia konsolidacja to nic innego niż połączenie wszystkich swoich zobowiązań finansowych w jedno. Takie podejście do sprawy pozwala na spłacanie wyłącznie jednej miesięcznej raty, odczuwalne ograniczenie jej wysokości, wydłużenie terminu ratalnego oraz poprawę zdolności kredytowej. Jednakże osoby zainteresowane tym rozwiązaniem powinny zdawać sobie sprawę z tego, że konsolidacja, czy też kredyt na spłatę chwilówek w banku, a w firmie pożyczkowej znacząco różnią się od siebie. Chodzi tutaj m.in. o to, że instytucje bankowe świadcząc usługę konsolidacyjną, wymagają od klienta nie tylko relatywnie wysokiej zdolności kredytowej, ale także posiadania nieruchomości, która stanowiłaby zabezpieczenie całej operacji.

Jeżeli natomiast chodzi o drugą z dostępnych opcji, to jeśli z różnych powodów klient nie jest w stanie sprostać wymaganiom banku, może poszukać pomocy w firmie spoza sektora bankowego. W tym przypadku, zaciągając kredyt na spłatę chwilówek, trzeba liczyć się z większymi odsetkami, a ich wysokość w głównej mierze uzależniona będzie od wewnętrznej polityki przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę wszystkie plusy oraz minusy opisywanego sposobu na poradzenie sobie z problemem, należy stwierdzić, że rozwiązanie to – choć oczywiście nie jest doskonałe – daje ogromne szanse na wyjście z pętli zadłużenia. Z tego właśnie powodu kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek jest jedną z najczęściej wybieranych opcji.

Kredyt na spłatę chwilówek – co należy uwzględnić?

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu na spłatę chwilówek warto uwzględnić kilka najistotniejszych z ekonomicznego punktu widzenia kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście odpowiednia kwota. Jej wysokość powinna pokryć spłatę wszystkich zaległych zobowiązań. Nie należy tutaj ubiegać się o nadprogramową gotówkę, gdyż nie pomoże to w wyjściu z kłopotów, a sprawi, że na koncie dłużnika pojawi się kolejne zobowiązanie do uregulowania – tworząc jednocześnie błędne koło finansowe.

Po drugie – trzeba uwzględnić także wysokość rat, na jakie rozkładany będzie dług. Kluczowa staje się zatem wartość współczynnika RRSO. Im dłuższy okres spłaty, tym wyższy jego wskaźnik. Warto wybierać oferty, które faktycznie wpłyną na obniżenie miesięcznych kosztów zobowiązania.

Po trzecie – decyzję o wzięciu kredytu na spłatę chwilówek trzeba podjąć odpowiednio wcześnie. Zbyt duże opóźnienia w regulowaniu bieżących zobowiązań negatywnie wpłyną na historię kredytową, a co za tym idzie, mogą utrudnić uzyskanie konsolidacji.

Kredyt na spłatę chwilówek – zaufaj najlepszym fachowcom!

Jako doświadczeni specjaliści doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że problemy związane z terminową spłatą zaciągniętych chwilówek mogą nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przygotowanie oferty usługowej o charakterze kompleksowym, którą kierujemy zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i do przedsiębiorców. Pomagamy m.in. w konsolidacji pożyczek. Zamieniamy kredyty pozabankowe na bankowe. Zapewniamy wsparcie w zakresie uzyskania jak najlepszych warunków kredytu na spłatę chwilówek. Ponadto usuwamy negatywne wpisy z historii kredytowej, dzięki czemu znacząco zwiększamy szansę na wyjście z kłopotów. Do każdego powierzonego nam zlecenia podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu gwarantujemy najwyższy możliwy standard obsługi.

Serdecznie zachęcamy zatem do kontaktu. W razie pojawienia się wątpliwości nasi doradcy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania, przedstawią największe zalety poszczególnych rozwiązań oraz pomogą znaleźć optymalną opcję. Kredyty konsolidacyjne na spłatę chwilówek nie kryją przed nami żadnych tajemnic! Jesteśmy przekonani, że prezentowana oferta spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców!

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.6/5.0
Na podstawie: 38 opinii